Плівка мульчированая– маса достоїнств і один недолік
Мульчування грунту не обов'язково відбувається за допомогою сучасних технологій. Адже саме слово «мульча» означає матеріал, що вкриває грунт зверху – будь то сіно, скошена трава, тирса, опале листя, хвоя. Таке покриття є надзвичайно важливим, воно захищає грунт від перегріву, так і від переохолодження, зберігаючи наявну в ній вологу.
Сейчас в качестве мульчи все чаще применяют специальную черную пленку или агроволокно. Они затеняют землю, препятствуя росту под ней сорняков. Благодаря разнице температур воздуха над слоем мульчи и грунта под ней, в слое мульчи происходит конденсация влаги: подобно тому, как это бывает на лугу, утром и вечером на грядках под мульчей выпадает роса.
Все это способствует тому, что растения на таких грядках чувствуют себя более комфортно и дают качественный урожай. Мульчирующая пленка позволяет растениям максимально «безболезненно» переносить весенние заморозки и июльскую жару.
Мульчирующей плівкою з попередньо зробленими отворами необхідно повністю накрити підготовлену грядку, закріпити плівку, після чого через прорізані отвори можна садять в грунт розсаду. Така неорганічна мульча більш довговічна, але не може служити добривом для грунту. І це її головний недолік.